Mert Altuntaş Kimdir?

Gelecek Postası’ndan herkese merhabalar!

Dijital Dünya ve Sosyal Medya üzerine yazılar ve güncel haberlerin yer alacağı sitemize hoşgeldiniz. Kendimi tanıtmam gerekirse 1990 yılında İstanbul’da doğdum. Bundan dolayı “Sokakta oynayan son neslin” bir üyesi olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Oyunlarla başlayan bilgisayar maceram birçok kişi gibi ilkokul zamanına rastlıyor. İnternet ile tanışmam ise 4.sınıfta Hayat Bilgisi hocamın “Herkes bana bayram tebrik mesajını e-mail olarak göndersin” ödeviyle başladı. O zamanlar çevirmeli bağlantı olduğu için internet ile ilişkim pek kısa sürse de (fiyatı da kb üzerinden hesaplanıyordu)  şu an sınırsız (adil kullanım kotasını saymazsak) ve bir o kadar da seviyeli bir ilişkimizin olduğunu söyleyebilirim.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunuyum. Okulu bitirdikten sonra arkadaşlarımın da desteğiyle katıldığım sertifika programıyla dijital medya sektöründeki kariyerimin temellerini atmış oldum. UCLA’deki 1 senelik “Digital Marketing and Web Analytics” eğitimimle birlikte dijital dünya ile daha yakından tanıştım. Resimde gördüğünüz üzre bir dönem ABD başkanı için de haber bülteni hazırlamaktaydım.

2,5 senedir medya sektöründe Dijital Planlama ve Satın Alma işiyle uğraşmaktayım. Çalıştığım sektör gereği teknoloji ve dijital dünya ile ilgili gelişmeleri takip etmem gerektiği için az-çok bütün bültenlerden haberdarım. Bu siteyi açma sebebim de okuduğum haberleri kendi yorumumla birlikte daha fazla kişiyle paylaşma isteği oldu. “Bilgi paylaştıkça çoğalır” mottosundan hareketle bu platformda hem yeni şeyler öğrenip hem de öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Bu yüzden gerek yorum gerekse paylaşımlarla bana destek vereceğinizi umuyorum. Site henüz yeni bir site olduğu için her türlü görüş, eleştiri ve tavsiyenizi beklerim.

Yazımı bitirmeden biraz da hobilerimden bahsedeyim. Her iş görüşmesinde klasik hale gelmiş kitap okumak, arkadaşlarla gezip tozmak, sinemaya gitmek gibi aktivitelerin yanı sıra origami ile uğraşıyorum. Onun dışında genelde 1000 parça olmak üzere puzzle yapıyorum. (Uzun kış gecelerinde tavsiye ederim) Amatör olarak müzikle uğraşıyorum. (Gitar-davul) Bunlara ek olarak başta doğa yürüyüşü olmak üzere yürümeyi çok severim. Son olarak da yabancı dizilerde başta Prison Break, Game of Thrones, Breaking Bad, Lost, Spartacus, Walking Dead olmak üzere yeni çıkan dizileri takip etmeye çalışıyorum. Film konusunda ise Lord of The Rings ve Harry Potter (zaten bülten adından az çok anlamışsınızdır) favori serilerim.

Son söz olarak uzun olacağını düşündüğüm bu yolculukta beni yalnız bırakmayacağınızı düşünüyorum ve sizlere şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi okumalar!