Dijital

Apple’ın Yeni Homepod Reklamı : Welcome Home

Apple yeni yayınladığı Homepod reklamı Welcome Home ile bu aralar çok konuşuluyor. Welcome Home adlı 4 dakikalık reklam videosu  tipik bir BTS ürün filmi olmaktan biraz farklı. Şubat ayında görücüye çıkan Homepod’u tanıtmak için Apple yine en iyi yaptığı işi yapmış: Hikaye ile anlatım.

“Welcome Home” Detaylı Bakış

Öncelikle reklam filminin Oscar’lı yönetmen Spike Jonze tarafından çekildiğini belirtelim.Böylece Levi’s Crazy Legs reklam filmini de çeken yönetmenin dans ve ritmi ön plana çıkaran çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Spike Jones’un “Aşk” filmiyle en iyi özgün senaryo oscarı kazandığını da belirtelim. Filmin başrolünde ise İngiliz Şarkıcı ve aynı zamanda dansçı FKA Twigs var.

Başrolümüzdeki kadın bardaktan boşanırcasına yağan bir yağmur eşliğinde evine dönüyor. Günlük hayatın monotonluğu eşliğinde yürüyerek sıkıcı ve cansız apartmanına dönüyor. Eve girer girmez Homepad’indeki Siri’ye onu neşelendirecek bişeyler çalmasını söylüyor. Siri’nin seçtiği Anderson Paak’ınTil It’s Over” şarkısı çalmaya başladığında başrolümüzün modu birdenbire değişiyor. Müziğin ritmiyle beraber başrolümüz kendini dansın kollarına bırakıyor. Figürleriyle beraber genişleyen çevre rengarenk ve dans etmeye teşvik eden bir ortam halini alıyor. Müzikle beraber figürleriye ortamı şekillendiren karakterimiz günlük hayatın stresinden uzaklaşıyor. Reklam filmini aşağıya ekleyeceğim ancak linkteki kamera arkasına da göz atmanızı öneririm. Sürecin baştan sona anlatımı oldukça detaylı ele alınmış. Hatta videoda başrol için yapılan seçmelere ait görüntülü konuşma kaydı bile var.

İyi seyirler…

 

Join The Discussion