Funny

Markalar 1 Nisan’da Hangi Şakaları Yaptı?

Dünya genelinde “Şaka Günü” olarak kutlanan 1 Nisan’ı geride bıraktık. Birçok marka bugüne özel kampanyalar yaparak yaratıcılığını konuşturmaya çalıştı. Türkiye’deki projelerin çoğu günün önemini vurgularken globalde iş biraz daha değişik ve gerçekçi duruyor. Bazıları gerçekten eşek şakası diyebileceğimiz ve inandırıcılık bakımından oldukça başarılı çalışmalara göz atmak için sayfayı aşağı doğru kaydırmaya başlayın:

Facetune – Kedi Selfie Uygulaması

Selfie uygulaması Facetune, Catune adını verdikleri yeni uygulama ile kedilerin de artık “kusursuz” selfieler çekebileceklerini duyurdu. Yeni uygulama için linki tıklayan kullanıcılara “Kediniz zaten kusursuz” mesajı verildi.

Lego – Lego Süpürgesi

Lego parçalarının evde ücra köşelere dağılmasından rahatsız olanlardan mısınız? O zaman Lego Vacuum Cleaner’ı denemelisiniz. Hem Legolarınız süpürüyor hem de renklerine kadar ayrıştırıyor.

*Adds to wishlist*

Posted by LEGO on Sunday, April 1, 2018

Yelp – Kırık Ekran

Yelp uygulamaya girdiğiniz anda ekranınızı kırıkmış gibi gösteren bir şaka yaptı. Oldukça gerçekçi duruyor.

Burger King – Çikolatalı Whopper

Burger King yeni bir Whopper ürünü çıkardı : Çikolatalı Whopper. Alacağınız kaloriyi üçe katlasa da oldukça lezzetli görünüyor değil mi?

T-Mobile – Akıllıtelekkabı

Amerikalı telekominikasyon devi T-Mobile, Sidekicks adını verdiği “akıllıtelekkabı” (ben böyle çevirdim) ürününü duyurdu. Reklamı gördüğünüz andan itibaren pek de gerçekçi olmadığını anlayabilirsiniz.

H&M – Zuckerberg Koleksiyonu

H&M Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in dolabından ilham alarak hazırladığı “Mark x H&M” koleksiyonunu tanıttı. Günlük hayatta zaman kaybetmemek için basit giyinmeyi rutin haline getiren Zuckerberg’in koleksiyonu tahmin edeceğiniz gibi oldukça mütevazı. İnandırıcılığı arttırmak için bir de microsite hazırlanmış.

Deliveroo – Nöro Sipariş

YemekSepeti’nin İngiliz versiyonu Deliveroo mobilden sipariş verirken zihni okuyan bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Birçok nörobilimciyle çalışıp bu sistemi geliştirdiklerini açıklayan marka, beyninizden gelen elektro uyarılar ile ne yemek istediğinizi anlayıp siparişinizi hazırlamayı vaadediyor.

Coca-Cola – Helium

Cola yeni Helyum aromalı ürününü yakında satışa çıkarılacağını duyurdu. İçtiğiniz andan itibaren sesiniz değişecek ve arkadaşlarınıza şakalar yapabileceksiniz. Tabi gerçekten satışa çıkarsa.

 

Join The Discussion