Funny

Samsung, Şampiyonlar Ligi Finali’ne Damga Vuracak

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung bu akşam oynanacak Liverpool-Real Madrid Şampiyonlar Ligi Finali’ne damga vurmaya hazırlanıyor. Bunu maç özelinde bir sponsorluk veya dev bütçeli bir proje ile yapmayacaklar. Ancak bunlar yerine birçok kişiyi bir an için şaşkına çevirecek ve belki de sinirlendirecek bir yöntem bulmuşlar: Aniden gelen televizyon bozulması. Televizyon gerçekten bozulmayacak elbette ama çok gerçekçi bir biçimde bu olay gerçekleşecek. 8 milyona yakın televizyon önce karıncalanıp sonra da birden kapanacak. Kampanya aynı zamanda İngiltere’deki ünlü meydan Piccadilly Circus’taki billboardlarda da gerçekleşecek. Yazının başında hemen belirteyim bu ilginç deneyimi sadece Birleşik Krallık’ta olan kişiler yaşayabilecek.

Yeni QLED ile gelen “Ambient Mode”

26 Mayıs Akşamı, TSİ ile 21:45’de İngiliz temsilcisi Liverpool ve İspanyol takımı Real Madrid  Avrupa’nın en büyüğü olmak için sahaya çıkacaklar. Dünya Kupası’ndan sonra en büyük organizasyon kabul edilen Şampiyonlar Ligi finalini milyonlarca kişi televizyonlarından takip edecek. Ancak içlerinden 8 milyon televizyon biraz şanssızlık yaşayabilir. Samsung yeni kampanyası için Birleşik Krallık’taki televizyonları bozup kapanmasına sebep olacak. Final esnasında televizyonlar bozulacak dedik ancak böyle riskli bir işin asıl sebebini söylemedik. Samsung böyle ses getiren bir projede yeni QLED ekranlı televizyonlarında bulunacak Ambient Modu’nun altını çizecek. Ambient Modu televizyonunuz çalışmadığı zaman arka plan rengini alıyor veya ekrana bazı bilgiler getirerek sizi sıkıcı tv görüntüsünden kurtarıyor. Linkteki videoya tıkladığınızda Ambient Mode özelliğine daha yakından bakabilirsiniz. Yeni QLED televizyonlar, duvarınızın rengi ile uyumlu bir şekilde renk paletini ayarlıyor. Eğer duvarda bir çizim veya düz bir renk varsa bile telefonunuzun kamerasıyla entegre biçimde o arkaplana ait bir tema görebiliyorsunuz.

Kampanyanın kısa videoları dünden itibaren internet üzerinde dolaşmaya başladı. Her ne kadar akıllıca düşünülmüş bir kampanya da olsa maç esnasında yapılması birçok kişinin tepkisine de yol açabilir. Hele hele kampanya videosu devredeyken (30 sn sürecek) gol olursa o zaman beklenenin aksine olumsuz yorumlar epeyce olacaktır. Hatta küçük çağlı bir iç savaş bile çıkabilir. Her halükarda riskli bir proje ancak daha önce denenmemiş ve akıllıca olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

 

Join The Discussion