Kreatif

LEGO Karakterleri THY’nin Filminde Buluştu

LEGO denince benim aklıma hep halının üzerinde yanlışlıkla basılan o küçük parçanın verdiği acı gelir. O küçük parçaları birleştirdiğinde ortaya çıkan şey ise size o geçici acıyı unutturur. Hemen hemen herkes hayatının bir döneminde Lego ile haşır neşir olmuştur. Türk Hava Yolları’da bu aşinalıktan faydalanarak LEGO karakterlerinin ön plana çıktığı uçuş öncesi bir tanıtım filmi hazırlamış. Warner Bros ve Lego karakterlerinin beraber yer aldığı uçuş emniyeti filmi gerçekten de çok eğlenceli görünüyor.

Widen Your World with Lego

Uçağa bindikten sonra başlayan emniyet talimatları pek çok kişi için gereksiz zaman kaybı gibi görünüyor. Kabin memuru tarafından anlatılan hayati talimatlar aslında sandığımızdan çok daha önemlidir. Türk Hava Yolları da bunun bilincine varıp uçuş talimatlarını daha eğlenceli bir hale getirerek ilgi çekmeyi amaçlamış. Bunu da son günlerde epey popüler olan LEGO Movie karakterleri ile yapmış.

Uçuş güvenliği videosuna baktığımızda son derece eğlenceli bir anlatımla, onlarca farklı karakterin kendileriyle özdeşleşen özelliklerini ön plana çıkararak yapılması gerekenleri anlattığını görüyoruz. Çocukların ilgisini ilk bakışta çekeceğini düşündüğüm film daha küçük yaşlardan itibaren bu ufak eğitimi bilmenin hayat kurtarabileceğini düşündürüyor. İşin ilginç yanı filme baktığınızda sadece çocuklara değil büyüklere de hitap edecek bir şekilde hazırlanmış olması. Şahsen ben kendi favori kahramanım Batman’i gördüğüme çok sevindim.

Kamera arkası?

Gelelim film ile ilgili detaylara. Çekim esnasında 3 milyon Lego parçası kullanıldı ki bu rakam gerçekten inanılmaz. “Legolar ile yapılan” ilk uçuş emniyet filmi bir sonraki yıl vizyona girecek “Lego Movie 2 ” için de bir ön lansman özelliği taşıyor. 16 kişilik bir prodüksiyon ekibinin rol aldığı yapımın hem İngilizce hem de Türkçe olmak üzere 30 farklı versiyonu üretilmiş. Filmin çekimi için 950 günden fazla emek harcandığı belirtiliyor ki bu da 2,5 seneden fazla bir zamana denk geliyor. Gerçekten epey emek harcanmış bir proje ve gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında büyük beğeni topladı. Gelen yorumların çoğu hem genç-çocuk yaştakiler hem de ebeveynler için öğretici ve bir o kadar da eğlenceli olduğu yönünde. Umarız THY dijital anlamda doğru işler yapmaya devam eder biz de ülkemizin başarılı bir markası globalleşirken bunu büyük bir keyifle izleriz.

 

Join The Discussion